Nová deska Beyoncé unikla na internet

9. června 2011 v 21:27 | Lussi
Beyoncé před několika dny uteklo album na internet. Jelikož je toto fanouškovská stránka, nebudu zde podporovat jakékoliv šíření alba před vydáním, proto zde žádný odkaz na album nečekejte. Sama si počkám na vydání. Bee o této situaci zanechala na svém Facebooku tuto zprávu:

"Moje deska utekla na internet, a přestože jsem nechtěla představit své nové písně touto cestou, moc si vážím všech těch pozitivních ohlasů posluchačů. Pokaždé když nahrávám, myslím jen na své fanoušky, kteří budou každý beat a tón žít se mnou. Dělám hudbu proto, abych těšila lidi, a oceňuji, že tolik lidí dychtilo po mých nových písních."


RECENZE PODLE MusicServer.cz

Album "4" otevírá song sladký a milování plný titulovaný jako "1+1". Naživo jej Beyoncé předvedla 25. května ve finálovém večeru American Idol, pouze za doprovodu piána, za což sklidila ovace, a den poté vyšel jako promo singl v USA. Instrumentální základ písně je hlubší, důraz na níže posazený doprovod nechává vyznít zvučný hlas Beyoncé a všechny pěvecky technické kvality, které má. Song je překrásný. Je naléhavý. I když jeho obsah - decentně afektované výkřiky o tom, že chce "být pomilována" - je hned v prvních minutách alba trošku od věci, protože čas dráždění ještě přijde. Ale cení se, že paní Knowles jde rovnou k věci.

Jeden z klenotů desky přichází hned vzápětí. "I Care" je technicky nápaditým, v pojetí popovým r'n'b předurčeného trhu přinejmenším zajímavým songem. Zní výborně, kombinací rozličných prvků Beyoncé dokazuje, že nekecala a opravdu studovala tvorbu muzikantů jako Fela Kuti, The Stylistics, Lauryn Hill, Stevie Wonder a Michael Jackson. Následuje "I Miss You", zpátečnický paskvil a technicky spíše horší (viz souzvuk hlavního citlivého vokálu a o oktávu výše posazeného "zpěvu/křiku"), na desce je spíše vata než song, u kterého se vyplatí se pozastavit. Dále druhý singl, povedené a milé "Best Thing I Never Had". Hitovka.

Prostřední pasáž alba zní více americky. A nejen proto, že vypomohli Andre 3000 hlasově, Kanye West a Consequence produkčně. Překvapit může "Star Over", které se plynule vyvíjí, až přejde do příjemné (i když už docela otřepané) podmanivé skladbičky. To jediné, co tomuto songu dává rozměr, je multi-polohový hlas Beyoncé. Za zmínku stojí hromada songů, k některým výše zmíněným i třeba harmonické, rozverné a laškovné "End Of Time

Ty, kteří čekají na novou Beyoncé, potěší bezesporu stopy jako "Countdown", ty, kteří mají rádi křehčí a vláčnější kusy zpěvačky, nasytí "I Was Here" a ty, které baví Mariah a Whitney, zabaví "Love On Top". V tuto chvíli se hodí použít otřepané klišé, že deska "4" je ve své podstatě pestrá a téměř každý si na ní nějaký ten song najde. Příznivce Beyoncé možná nadchne spektrum prvků a její nezaměnitelný vokál, některým z těch ostatních třeba udělá radost, že ty rádiové songy jsou aspoň produkčně docela zajímavě podané.

Jistou věcí je, že deska má nedefinovatelné a specifické aroma, jednotlivé stopy působí v rámci mezí odlišně, a vytvářejí tak po zvukové stránce povedenou koláž. Nahrávka je tak sytá, hutná a vyvážená. Dočkáte se, po hudební stránce, nejednoho podařeného songu. I přesto, že paní Bé nemusela tolik šetřit a mohla přidat, za výsledek se rozhodně nemusí stydět. "4" hledejte v obchodech díky Sony po 27. červnu, kdy na musicserveru vyjde i plnohodnotná recenze na album, a na jeho standardní edici se dočkáte těchto songů: 1+1, I Care, I Miss You, Best Thing I Never Had, Party, Rather Die Young, Start Over, Love On Top, Countdown, End Of Time, I Was Here, Run The World (Girls).
 


Anketa

Who run the world?

Girls!
Boys!

Komentáře

1 Britnuska | Web | 9. června 2011 v 22:06 | Reagovat

Tak to mě mrzí, že to uniklo na net. Určitě si s tím dala spoustu práce. Musí to asi hodně naštvat . Ale jsem zvědavá na ty songy. :-)

2 Vii | Web | 10. června 2011 v 10:11 | Reagovat

V poslední době se to stává pořád. Nechápu, kdo to může jen tak dát na internet, snad je to rozhodnutí Beyoncé a jejího managementu. Přijde mi to dost hnusný..já si taky radši počkám až vyjde a koupím si ji :))

3 Naia | Web | 10. června 2011 v 17:24 | Reagovat

Je to škoda, je mi jasné že asi všetky albumy unikajú tesne pred vydaním ale 3 týždne je predsa len dosť :-( Aj tak si album kúpim :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama